Меню

Політичний щоденник, 19 березня 2014

Росія на анексії Криму не зупиниться. Нова Південна Осетія чи Абхазія, звичайно, непогані варіанти для Москви, вважаючи на можливість постійного політично-військового та економічного тиску на Київ. Але, зайнявши тільки півострів, Кремль не вирішує для себе поставлених стратегічних задач. По-перше, — і це другорядне завдання, — не допустити правової та ідеологічної присутності Європи в Україні. По-друге, гарантувати чіткий та безальтернативний напрямок руху українського потягу у східному напрямку. І, по-третє, забезпечити собі стартовий військовий майданчик подальшої експансії далі, через Молдову на південний захід, а потім і південь.

Питання історичної ідентифікації, — політичного самовизначення на Московщині ніколи не було і не буде, — отримати те, чого не перепало у 18 сторіччі. Маються на увазі турецькі протоки Босфор та Дарданелли. І неважливо, що Анкара вже нагадала про Кючук-Кайнарджийський мирний договір, згідно з яким Крим не отримав права проголошувати себе самостійною державою. Головне, що Крим перетворюється на військовий полігон, з якого планується рух на Північ, Прибалтику і Фінляндію, на захід – з перетаскуванням російських кордонів до Німеччини і на південь, до Середземномор’я. Пам’ятаєте російське «Москва – порт п’яти морів»? Тепер вони хочуть одночасно володіти чи то шістьома, чи то сімома морями. І тільки під егідою четвертого рейху – нової Російської імперії.Грандіозний план. Але для його реалізації потрібні ресурси. Передусім технологічні, промислові, бажано зорієнтовані на ВПК. Плюс потрібно кормити армію, спецслужби, поліцейський апарат, і не тільки на російських теренах. І тут згадаємо про так званий Південний Схід України. З його потенціалом сільського господарства, хімічної промисловості, і відносно розвинутою припортовою інфраструктурою, логістичною мережою. Схід – ВПК, хімія, озброєння, металургія, вугілля – це так, щоб не транспортувати з Кузбасу ешелони з паливом на той випадок, якщо все ж таки Європа та США посміють і введуть хоча б значимі економічні санкції.

Південній Схід – благодатний край і в електоральному відношенні. Залюбки проголосують за царя-батюшку і навіть без особливого спротиву відпрацюють на «оборонку». Щоправда, поки що гіпотетичні російські піддані нічого у фінансовому відношенні від геополітичного екстазу з Росією не виграють, але хто кого буде слухати? Особливо якщо це населення – не громадяни! – так рвуться до кремлівських обіймів. Коли ж «населення» перетвориться в громадян, — а цього чекати прийдеться занадто довго, — і захоче повернутися назад, в Україну, буде занадто пізно. Зате відроблять всю індустріальну програму російських експансіоністських війн початку 21 сторіччя. Це один бік медалі.

Другій бік полягає в тому, що новій владі в Києві не потрібний ні проросійськи налаштований південь, ні промислово відсталий Схід з електоратом, який ніколи не визнавав і не визнає існування Української держави як геополітично окремого від Росії державницького феномену. Це не виборці Яценюка, Тимошенко, Турчинова, навіть Кличка, а тим більше Тягнибока. Східний електорат постійно стримує рух на Захід, до європейських економічних,правових та соціальних стандартів. До того ж пану Арсенію хочеться ходити по європейських кабінетах, розповідати казки про економічний ренесанс України, правову стандартизацію залишків колись великих українських земель. А з тією убогою індустріальною базою, з тим електоратом, які зараз прописані на Сході, нинішньому уряду до Європи не добігти.

Який вихід? Все дуже просто: «здати» Крим, Миколаїв, Одесу, Херсон. Разом із людьми та промисловою інфраструктурою. Потім – Донецьк, Луганськ і Харків. Отримати гарантії власної безпеки у вигляді нейтралітету по відношенню до ЄС і НАТО, — благо, з Брюсселем підписується лише «політична» частина Асоціації. Далі імітувати європейський діалог і жити за рахунок корупційних зв’язків з Путіним.

Якщо люди знову не вийдуть на вулиці. І тоді спекотне буде всім, не зважаючи на попередні заслуги.

Добавил: Alter Idea Дата: 2014-03-19 Раздел: Блог-пост