Меню

"Мозковий штурм" чи персональні рішення?

Розробка практичних рішень в бізнес-середовищі - актуальна пробема, враховуючи те, що партнери, які ведуть спільну справу, не завжди мають однакову думку щодо перспектив бізнесу.

Часто виникають ситуації, коли рішення приймаются без огляду на позиції акціонерів (особливо якщо вони володіють меншим пакетом акцій) або навіть особисто керівником/власником компанії. Такий підхід зазвичай може вирішити кадрові проблеми, поліпшити досягнення проміжних цілей, але негативно впливає на стратегію розвитку фірми. Тож може виникнути ситуація, коли питання про майбуття "спільної справи" перекривається волею однієї особистості, що провокує відтік кадрів та менеджменту компанії. А невпевненість в майбутньому призводить до додаткових втрат - замість інвестування в нові ринки доводиться інвестувати в укріплення бізнес-структури, щоб запобігти виникненню більш суттєвих ризиків - втрати контролю над підприємством і дефіциту "розумних" рішень.

газета Робота і Навчання сьогодні

Як запобігти появі такої ситуації? Бізнес-тренери та соціологи пропонують регулярно використовувати методику "мозкового штурму", коли декілька людей (неважливо хто - співвласники, менеджмент, керівники підрозділів) досягають компромісного рішення завдяки "важкому" обговоренню існуючої проблеми, а згодом - завдяки досягненій спільній точки зору - пропонують технології вирішення труднощів, що виникли або вважаються актуальними.

Крім того, методика "мозкового штурму" дуже корисна, коли розробляються бізнес-плани або рекламні кампанії. Що також зрозуміло - як поєднати вимоги рекламного ринку та потенційної адресної аудиторії? Як не "переплатити" рекламні затрати, а разом із тим максимілізувати прибуток вже після закриття промоущн-проекту? - для цього й потрібний "мозковий штурм", процедури, коли спеціалісти різного профілю планують власне майбуття.

З іншого боку, пише видання Робота і навчання сьогодні, іноді виникають ситуації, коли краще стримувати судження, ніж шукати єдине рішення. В якості прикладу може послужити дослідження, зроблене в Індіані, метою якого було порівняння практик вироблення ідей у групі, членам якої дозолялось критикувати один одного та в групі, зорієнтованої на "позитивне" вислуховування пропозицій. Виявилося, що перша група презентувала менш якісні ідеї, ніж інша група, хоча кількість самих ідей була однаковою.

Але ж відзначимо, що критика не обв'язково повинна бути агресивною, тим більше якщо в "мозковому штурмі" приймають участь представники різних підрозділів. В цьому плані інша позиція не означає орієнтацію на конфронтацію або навіть на жорстку коабітацію між його учасниками.

Тобто "мозковий штурм" - це особливий різновид наради, зі своїм сценарієм і навіть модератором, не більше.

Добавил: Alter Idea Дата: 2015-07-17 Раздел: Блог-пост